۰

بعد از اتفاقات Super league ، به سر بازی های Fifa ، PES و Football Manager چه می آید ؟

Super league

جهان فوتبال سطح بالا امروز پس از اعلام Super league در آشفتگی قرار دارد. طبق این خبر ، تا به حال ۱۲ تا از بهترین تیم های اروپایی قرار است که به Super league بپیوندند و با این کار قوانین فیفا را زیر پا می گذارند؛ حال سوال طرفداران بازی های کامپیوتری این است که آیا این اتفاقات بر بازی ها هم تاثیر می گذارد یا خیر ؟

 

برنام هاین لیگ به این صورت است که تیم های بزرگی که عضوی از آن هستند ، مانند لیگ های داخلی هر کشور به طور مداوم به یکدیگر مسابقه بدهند و همچنین جوایزی که در این لیگ اهدا می شود نیز چندین برابر لیگ های معتبر دیگر جهان است!

در این بین خیلی از بزرگان فوتبال در حال اعتراض و محکوم کردن این لیگ هستند و همچنین خیلی دیگر به تایید آن پرداختند و فعلا یک جنگ داخلی بر سر فوتبال در حال انجام است که هنوز نتیجه کامل آن مشخص نیست و فقط برای چند وقتی تمام بازی ها و مسابقات کنسل شدند تا نتیجه مشخص شود.

Super league

در این بین طرفداران بازی هایی مانند Fifa ، PES  و Football Manager شروع به توییت زدن و ارسال پیغام به سمت سازندگان این بازی ها کرده اند و بسیار نگران هستند که اتفاقات Super League باعث حذف این تیم ها از بازی ها شود. زیرا اگر دیگر فیفا این تیم ها را در لیگ های معتبر خود به رسمیت نشناسد ، درواقع لایسنس های تمام این تیم ها نیز خود به خود از بازی حذف خواهند شد و تقریبا بهترین تیم های جهان دیگر در بازی ها حضور نخواهند داشت! درواقع طبق آمار و همچنین نظرات مردم در ردیت ؛ چیزی بیشتر از ۵۰ درصد بازیکنان Fifa طرفدار یکی از این ۱۲ تیم هستند و حذف آنها از بازی ضربه بسیار بسیار سنگینی به آن خواهد زد.

در این بین طرفداران بازی PES به شرکت Konami پیغام دادند که زودتر از باقی استودیو های بازی سازی با Super League قرارداد امضا کند و لایسنس این لیگ را سریع تر از Fifa به دست آورد ؛ زیرا در طی این چندسال اخیر تقریبا بیشتر لایسنس های تیم های بزرگ در دستان فیفا بود ولی PES تعداد خیلی محدودی لایسنس داشت .

 

Super league

بعضی کاربران نیز به خاطر محکوم کردن این لیگ از طریق پشتیبانی و همچنین توییتر و ردیت از سازندگان بازی خواستند اگر سوپر لیگ قطعی شد ، در سریع ترین حالت ممکن تیم های حاضر در آن را از بازی حذف کنند و با این کار آنها را تنبیه کنند!

شرکت EA هنوز هیچ پاسخی به این اخبار نداده است ؛ ولی چیزی که مشخص است این است که بازی Fifa شدیدا تحت تاثیر قوانین بین المللی فیفا است و متاسفانه اگر این اتفاق صورت بگیرد و Super League فعالیت خود را شروع کند ، آنها نیز مجبور به حذف تمام تیم ها و بازیکنان از بازی خود می شوند و این اتفاق فقط برای تمی های باشگاهی نمی افتد ، چرا که طبق اعلام فیفا ، اگر هر بازیکنی در سوپر لیگ بازی کند از تمام بازی های ملی و جام جهانی نیز محروم می شود ؛ و این به این معناست ک تیم های ملی بازی فیفا نیز خیلی از بازیکنانشان را از دست خواهند داد.

شرکت Konami نیز هنوز پاسخی به این حواشی نداده است ، ولی چیزی که مشخص است این است که آنها می توانند با قرارداد بستنو گرفتن تمام لایسنس های سوپر لیگ ؛ یک برتری بسیار عالی از Fifa پیدا کنند و طرفداران آنها را به سمت خود بکشانند؛ چرا که شرکت کونامی تقریبا خیلی کمتر وابسته به قوانین و لایسنس های فیفا است و آزادی عمل بیشتری دارد.

سوپر لیگ

سوپر لیگ

سوپر لیگ
 

Super League Super League Super League

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

بامداد نوروزیان

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *