۰

تایید گزارش بلومبرگ توسط جف راس از کارگردانان بازی Days Gone

بازی Days Gone

جف راس، از کارگردانان بازی Days Gone و عضو سابق استودیو Bend گزارش بلومبرگ را تاحدودی تایید کرد  جف راس در اواخر سال گذشته بد‌لیل مسائل شخصی استودیو Bend را به مقصد استودیو NetherRealm، سازنده‌ی مورتال کامبت ترک کرده بود. او در مصاحبه‌ی جدیدی بیان کرد که در مقطعی برنامه‌هایی برای ساخت دنباله‌ی Days Gone با وجود بخش‌های بزرگ کو آپ آنلاین داشتند.

او در ادامه اشاره کرد احتمالاً سونی از عملکرد این بازی راضی نبوده است اما بیان شد که این بازی از مجموع تمام بازی‌های پیشین این استودیو بیشتر فروخته است. اگرچه تاکنون آمار رسمی فروش این اثر منتشر نشده است.

او همچنین همکاری با استودیو ناتی‌داگ را نیز تایید کرد و شایعات اخیر از تبدیل شدن Bend به استودیوی ساپورت ناتی‌داگ را انکار کرد و بیان کرد این رابطه همکاری بوده است.

در نهایت آقای جف راس اشاره کرد به دلایل مختلف (مانند NDA) نمی‌تواند به روراستیِ جیسون شرایر در بیان مسائل باشد.

به گزارش جیسون شرایر از بلومبرگ، ناتی‌داگ با همکاری استودیو Visual Arts Service Group در حال کار بر روی بازسازی اولین بازی تحسین شده‌ی The Last of Us برای پلی‌استیشن ۵ می‌باشد. در ابتدا استودیو VASG رهبری این پروژه را برعهده داشت اما پس از اتمام ساخت نسخه‌ی دوم این وظیفه به استودیو ناتی‌داگ منتقل شد. استودیو ویژوال آرتس سرویس گروپ در ابتدا قصد بازسازی نسخه‌ی اول Uncharted را داشت اما به دلیل هزینه‌‌ی سنگین‌تر و پیچیدگی‌های بیشتر این امر صورت نگرفت.

در ادامه‌ی گزارش بیان شده است که استودیو Bend، خالق Days Gone در سال ۲۰۱۹ قصد ساخت دنباله‌ای بر این عنوان داشت اما با اینکه این بازی عملکرد نسبتاً خوبی از خود نشان داد و سودآور بود، به دلیل انتقادها و مشکلات اولیه و تولیدی بازی، سونی برنامه‌های دنباله را تایید نکرده است و اکنون این استودیو در حال کار بر روی یک اثر اوریجینال می‌باشد.

بازی Days Gone

آقای شرایر بیان می‌کند یکی از تیم‌های استودیو Bend موظف شد تا برای یک بازی مولتیپلیر با ناتی‌داگ همکاری کند و تیم دیگری از این استودیو بر روی بازی جدیدی از مجموعه‌ی Uncharted با نظارت ناتی‌داگ کار کند. اگرچه آقای شرایر پس از انتشار این گزارش عنوان کرد که مشخص نیست آیا این بازی هنوز در دست توسعه قرار دارد یا خیر.

در نهایت باتوجه به تغییرات گسترده‌ی اخیر در سونی مانند سازماندهی مجدد استودیو ژاپن، این شرکت بر روی بازی‌های بزرگ‌تر و موفق‌تر متمرکز شده و اولویت آن با استودیوهای کلیدی پلی‌استیشن مانند ناتی‌داگ و سانتامانیکا است.

برچسب‌ها:,

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

عرفان سعید زنوزی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *