۰

محاصره برج تاریک چهارمین و آخرین نبرد از جنگ آخرین اتحاد

محاصره برج تاریک چهارمین و آخرین نبرد از جنگ آخرین اتحاد

سرزمین میانه

محاصره برج تاریک (باردا-دور) مهم ترین وآخرین نبرد از جنگ آخرین اتحاد به حساب می آید پس از نبرد خونین داگورلاد،ارتش متحتد انیس ها و الف ها حمله خود به موردور را آغاز کرد وآنها توانستند از دروازه سیاه عبور کنند اما آنها متحمل خسارت فراوانی شدند و همین باعث این شد که نتوانند برج تاریک را تصرف کنند.

بنابراین آنها برج تاریک را محاصره کردند،دراین محاصره که ۷ سال به طول انجامید تعداد زیادی از انسان ها والف به دلیل پرتاپ شدن سنگ از برج تاریک کشته شدند ،ارتش آناریون با پیوستن به محاصره توانستند ارتش متحد را تقویت کنند اما در سال ششم محاصره (۳۴۴۰ دوران دوم ) آناریون با یک سنگ از سوی برج تاریک کشته شد.

یک سال بعد از این اتفاق بلاخره ارتش موردور به فرماندهی سائورون از برج تاریک خارج شدند وبا ارتش متحد وارد جنگ شد، در میانه نبرد گیل گالاد والندیل در دامنه کوه نابودی با یکدیگر رو به رو شدند اما سائورون بسیار قدرتمند بود و به راحتی گیل گالاد را با حرارت دست خود کشت،بعد از آن الندیل را مقابل چشمان الروند وپسرش ایزیلدور از پاانداخت و شمشیرش نارسیل را زیر پا شکست، ایزیلدور شمشیر شکسته پدرش را برداشت وبا آن انگشتان سائورون را برید و حلقه از دستان سائورون خارج شدو باعث نابودی جسم فیزیکی وی شد روح سائورون به سمت شرق فرار کرد ارتش اورک ها متفرق شدند و برج تاریک نیز سقوط کرد .

سرزمین میانه

پس از پایان جنگ لرد الروند ، ایزیلدور را به کوه نابودی برد تا یک بار برای همیشه حلقه و شیطان را نابود سازد اما ایزیلدور از این کار امتناع کرد و این باعث مرگش در مدت زمانی بعد شد و باعث شد تا ارباب تاریکی بار دیگر شانس خود را برای رسیدن به قدرت در دوران سوم امتحان کند. محاصره برج تاریک در سکانس اوایل فیلم ارباب حلقه ها (یاران حلقه) نمایش داده شد.

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

عرفان سعید زنوزی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *