۰

معرفی سریع‌ترین ابر قهرمانان با قابلیت پرواز در دنیای دی سی

سریع‌ترین ابر قهرمانان

فلش همیشه به عنوان سریع ترین ابر قهرمان دنیای دی سی شناخته میشوند اما در این بین برخی ابر قهرمانان هستند که میتوانند فلش را به چالش بکشند در ادامه به معرفی این ابر قهرمانان می پردازیم.

هاوک‌من (Hawkman)

هاوک‌من (Hawkman)

«کارتر هال» تاریخچه‌ای طولانی و گیج‌کننده دارد، اما به عنوان هاوک‌من او زره فلزی و بال‌های قدرتمند نیث بیگانه را می‌پوشد که به او نام و توانایی‌ها‌ی منحصربه‌فرد خود را می‌دهد که شامل قدرت زیاد و حتی زندگی دوباره است.

از مهم‌ترین توانایی‌های او قدرت پرواز می باشد و با بال‌ها و افسار فلزی نیث، هاوک‌من قادر به آن است تا با سرعت بیش از ۲۰۰ مایل در ساعت در اتمسفر پرواز کند، اگرچه برای این‌کار در فضا به تکنولوژی‌های بیشتری نیاز دارد.

کاپیتان اتم (Captain Atom)

کاپیتان اتم (Captain Atom)

در اولین داستان‌های قهرمان کمیک‌های چارلتون یعنی کاپیتان اتم شخصیت قدرتمندی ظاهر شد که قادر بود سریع‌تر از یک موشک پرواز کند. او سرعتی بالغ بر صد هزار مایل بر ساعت داشته که با منتشر شدن داستان‌های جدیدتر سرعت این شخصیت از سرعت صوت هم فراتر رفت.

توانایی‌های کاپیتان اتم به ارتباط او با میدان کوانتومی و پوشش فلزی که بدن او را می‌پوشاند وابسته است. این قابلیت‌ها به او امکان دستیابی به سطحی از قدرت را می‌دهد که می‌تواند کاپیتان اتم را سریع‌تر از سرعت نور و حتی برای عبور از مرزهای بین بعدی سوق دهد.

آپولو (Apollo)

آپولو (Apollo)

آپولو در اصل از جهان طوفان وحشی می‌آید، جایی که او در کنار “قدرت” قبل از آمدن به دنیای دی سی‌ که بعد از فلش‌پوینت شکل گرفت کار می‌کرد و حتی به عنوان نسخه‌ای متفاوت از سوپرمن در سریال Countdown: Arena series در نظر گرفته شد.

توانایی‌های وابسته به خورشید آپولو به او اجازه می‌داد که سراسر جهان را در ۳۰ ثانیه پرواز کند و برای مدتی مجبور بود تا سریعا از خورشید به زمین برود تا بتواند در نبردها به دیگران کمک کند.

ری (The Ray)

ری تریل یا همان ری یک ابرقهرمان نسل دومی است که در نهایت می‌تواند یکی از قدرتمندترین موجودات در دنیای دی سی باشد، اگرچه بی‌تجربگی او باعث می‌شود تا او از تمام توانایی‌هایش به درستی استفاده کند.

ری می تواند تا انرژی نور را جذب کند و آن‌ را در راه‌های مختلفی آن‌طور که می‌خواهد تغییر دهد که شامل تغییر شکل دادن بدن خود به نور است. این قابلیت او را قادر می‌سازد تا با سرعت نور حرکت کند و فرقی هم نمی‌کند که او در جو زمین باشد یا خارج از جو.

شزم (Shazam)

شزم (Shazam)

شزم توسط خدایان مختلف کمیک بوک قدرت می‌گیرد که شامل هرمس خدای رومی سرعت می‌شود، اگرچه او برای حرکت سریع‌تر قدرت خود را با زئوس ترکیب کرده است که به او اجازه داد تا در سری جاستیس بتواند بری الن یا همان فلش را بگیرد که البته از نظر فنی با عقل جور در نمی‌آید.

ستاره‌ی آتشین (StarFire)

ستاره‌ی آتشین (StarFire)

تعداد اندکی از شخصیت‌ها در دنیای دی سی وجود دارند که قادرند سریع‌تر از سرعت نور حرکت کنند. این قابلیت به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا با سرعتی که احتمالا باعث سردرگمی ذهن دانشمندان می‌شود از مرزهای کهکشان‌ها عبور کنند.

درحالی‌ که توانایی‌های ستاره‌ی آتشین طی New 52 کمی تغییر کرده بودند که باعث محدود شدن پرواز او در جو دارای گرانش می‌شد، او پیش از این قادر بود تا بدون کمک میان سیستم‌های خورشیدی پرواز کند و حتی برای مقاومت در برابر فشارهای ذهنی‌ که در فضا به‌خاطر گذر سال‌های نوری پیش می‌آید آموزش دیده بود که او را در مقابل تمامی کسانی که متولد زمین و در پرواز هستند بهتر است.

لایت ری (LightRay)

لایت ری (LightRay)

لایت ری اسپیدستر خدایان جدید است، موجودی تقریبا فناناپذیر از دنیای چهارم جک کربی که شامل شخصیت هایی مانند میستر میرکل و دارک‌ساید است. لایت ری در نیو جنسیس زندگی می‌کند و از توانایی‌هایی مبتنی بر نور خود در راه‌های مختلف استفاده می‌کند.

لایت ری میتواند با سرعت نور پرواز کند و در برخی موارد سریع‌تر از سرعت نور حرکت کرده است تا با سرعت باورنکردنی به سراسر جهان سفر کند و حتی از پرتوهای مرگبار امگای دارک ساید پیشی بگیرد که تعداد اندکی از ابر قهرمانان قادر به انجام آن هستند.

فانوس سبز (Green Lantern)

فانوس سبز (Green Lantern)

کاراکتر زیادی وجود دارند که حلقه‌های دارای زمرد سبز قدرت سپاه فانوس سبز را به تن کرده‌اند و همه‌ی آن‌ها به یک اندازه این قدرت را داشتند تا با سرعتی فراتر از سرعت نور پرواز کنند.

در حالی که گرین لنترن‌هایی مانند هال جوردن مهارت خاصی در پرواز دارند، آنها احتمالا می‌توانند از دانش خود به عنوان یک خلبان برای پرواز سریع‌تر از دیگر گرین لنترن‌ها در جو استفاده کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند از کرم‌چاله‌ها که توسط حلقه‌ها به‌وجود می‌آمدند به سراسر کهکشان ها در آن واحد سفر کنند.

سوپرمن (Superman)

سوپرمن ممکن است یکی دیگر از رتبه‌های بحث‌برانگیز در اینجا باشد، اما جدا از اینکه ما در اینجا در مورد کدام نسخه از این شخصیت حرف می‎زنیم، او بارها و بارها نشان داده که قادر به پرواز با سرعت‌های باورنکردنی است چه در داخل جو زمین و چه خارج از آن.

او اکثر مواقع برای سرگرمی با فلش مسابقه می‌دهد و در یک ماموریت جستجوی روح که باید سرعتی فراتر از سرعت نور را داشته باشد از سراسر جهان عبور کرده است. حتی در خارج از جو زمین، او در هنگام دویدن با سرعتی بالغ بر دو هزار مایل در ثانیه به فلش می‌رسد که این سرعت در هنگام پرواز کردن بیشتر هم می‌شود.

سریع‌ترین ابر قهرمانان

بلک ریسر (Black Racer)

بلک ریسر (Black Racer)

تعدادی جسم به عنوان خدای جدید وجود دارد که به نام بلک ریسر شناخته می‌شود، اگرچه در بیشتر شکل‌ها او به‌صورت شکل فیزیکی مرگ دیده می‌شود و به‌همین ترتیب او یکی از سریع‌ترین موجودات در دنیای دی سی محسوب می‌شود زیرا هیچکس نمی‌تواند از نابودی فرار کند!

از نظر فنی، بلک ریسر سریع‌ترین اسکی‌باز در دنیای دی سی محسوب می‌شود، زیرا او در بالای یک جفت اسکی کیهانی حرکت می‌کند که سرعت غیرقابل مهار او را افزایش می‌دهد. فلش گاهی اوقات موفق به پیشی گرفتن یا فرار از دست بلک ریسر یا بلک فلش شده است، هرچند که در نهایت او نیز تسلیم شده و خودش به یک بلک ریسر تبدیل شد.

سریع‌ترین ابر قهرمانان

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

عرفان سعید زنوزی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *