۲

آیا بازگشت جانی دپ به دزدان دریایی کارائیب ایده بدی است

در اخبار جانی دپ اخیراً گردبادی پخش شده است زیرا این بازیگر پرونده افترا خود را علیه رسانه The Sun از دست داد و سپس توسط برادران وارنر از او خواسته شد که از نقش خود در Fantastic Beasts 3 کناره گیری کند. در این میان ، جمعیت “عدالت برای جانی” نیز در حال افزایش است دزدان دریایی کارائیب دیزنی به روایت و یک دادخواست تاکنون تعداد زیادی امضا برای درخواست بازگشت دپ برای دزدان دریایی کارائیب ۶ جمع کرده است. با این حال ، شاید بازگشت جانی دپ به جهان دزدان دریایی فکر بدی است ، البته نه به همین دلیل فکر می کنید.

آنچه با درخواست های بازگشت  جانی دپ  به دزدان دریایی کارائیب در جریان است

چند روز پیش ، این خبر را به اشتراک گذاشتیم که طرفداران غیور شخصیت مشهور کاپیتان جک اسپارو ، جانی دپ ، طوماری را برای بازگرداندن این بازیگر به نقشش در  دزدان دریایی کارائیب آغاز کرده اند. دادخواست مورد توجه بسیاری قرار گرفت و در زمان نوشتن این مقاله به ۳۳۰،۰۰۰ امضا نزدیک شده است و پس از عبور از مرز ۳۰۰،۰۰۰ امضا ، هدف جدید ۵۰۰،۰۰۰ امضا را بازگرداند. در این دادخواست آمده است:

جانی دپ اخیراً از نقش کاپیتان جک اسپارو کنار گذاشته شده است. یکی از دلایل نیز مسائل شخصی وی است. او این نقش را از سال ۲۰۰۳ بازی کرد ، زمانی که ما برای اولین بار دیدیم که او با آن موسیقی پس زمینه حماسی با قایق خود به بندر رویال می رسد. اما آیا می توانید تصور کنید شخص دیگری به جای او این را به تصویر بکشد؟ یا اصلا جک اسپارو ندارید؟

نگاه کنید ، بسیاری از مردم جانی دپ را در دزدان دریایی کارائیب دوست دارند. فکر می کنم بیشتر ما حداقل از یک صحنه یا فیلم کاپیتان جک اسپارو خاطرات خوبی داریم ، اما واقعاً چیزی که مانع بازگشت جانی دپ می شود لزوماً شهرت وی یا زندگی شخصی او نیست. به طور خلاصه ، جانی دپ ممکن است طرفداران مشتاق خود را داشته باشد ، اما دزدان دریایی به رهبری کاپیتان جک اسپارو  اخیرا چندان در گیشه دلپذیر نبود و همزمان ساخت فیلم ها هزینه زیادی داشت.

چرا کاپیتان جک اسپارو دیگر برای دزدان دریایی کارائیب قابل تحمل نیست

این دادخواست به وضوح نشان می دهد که بسیاری از مردم احساس می كنند جانی دپ (انصافاً یا ناعادلانه) از فیلم های دزدان دریایی كارائیب به دلیل درام زندگی شخصی اش ، رانده شده است. این شامل اتهامات سواستفاده توسط همسر سابق وی ، آمبر هرد ،  اعتراف به سو سومصرف مواد مخدر در هنگام وقفه از فیلمبرداری فیلم دزدان دریایی کارائیب و دادخواستهای گسترده ای در رابطه با سواستفاده مدیریت  پول او بوده است ، و این موارد اخیراً به وجود آمد.

تاکنون پنج فیلم ساخته شده – دزدان دریایی وجود دارد  که همگی با بازی جانی دپ درگیر شده اند. روشی که برند جدید باعث ایجاد امتیازهای تازه می شود این است که اگر فیلم اول بسیار خوب ظاهر شود ، دنباله های موفق حتی از فیلم اول گیشه نیز بهتر عمل می کنند. سرانجام ، در ادامه ، دنباله های بعدی شاهد از بین رفتن موفقیت خواهند بود. دزدان دریایی کارائیب قبلاً همین مسیر را طی کرده اند. در اینجا میزان فروش گیشه برای هر پنج فیلم ذکر شده است:

Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest (فیلم شماره ۲) – ۴۲۳،۳۱۵،۸۱۲ دلار داخلی ، ۱،۰۶۶،۱۷۹،۷۲۵ دلار جهانی

Pirates of the Caribbean: At World’s End (فیلم شماره ۳) – ۳۰۹،۴۲۰،۴۲۵ دلار داخلی ، ۹۶۰،۹۹۶،۴۹۲ دلار

دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه (فیلم شماره ۱) – ۳۰۵،۴۱۳،۹۱۸ دلار داخلی ، ۶۵۴،۲۶۴،۰۱۵ دلار جهانی

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides (فیلم شماره ۴) – ۲۴۱،۰۷۱،۸۰۲ دلار داخلی ، ۱،۰۴۵،۷۱۳،۸۰۲ دلار

دزدان دریایی کارائیب: مردان مرده قصه نمی گویند (فیلم شماره ۵) – ۱۷۲،۵۵۸،۸۷۶ دلار داخلی ، ۷۹۴،۸۶۱،۷۹۴ دلار جهانی

چرا ساخت بیشتر فیلم های دزدان دریایی کارائیب با جانی دپ ایده بدی است

با نگاهی به اعداد بالا ، چند مورد وجود دارد که باید به آنها بپردازیم. اولین مورد این است که سود داخلی قبل از سود جهانی شروع به کاهش کرد. با شروع فیلم چهارم (و باز هم توجه داشته باشید که دنباله ها بهتر از فیلم اول هستند تا زمانی که علاقه به این مجموعه کم شود) ، سود داخلی بسیار کم شد. در اینجا یک نکته منفی وجود دارد که اگر میزان فروش جهانی چهارمین فیلم مرده ها را روایت نکنند ، در سراسر جهان همچنان تسلط داشت و بیش از یک میلیارد دلار درآمد کسب می کرد ، اما این استودیو درصد بسیار کمی از گیشه های سینما ایالات متحده آمریکا را این فیلم را به خود اختصاص می دهد که این افن نسبت به فیلم سوم کاهش یافته وباعث نگرانی دیزنی شده است

سپس ، به نظر می رسد در فیلم پنجم ، افکار جهانی با افکار داخلی  یکی شده است . نقد و بررسی فیلم Dead Men Tell No Tales (بی قصه ها) خیلی وحشیانه تر از قسمت های قبلی بود  و گیشه نیز همین روند را دنبال کرد. مطمئناً ، این فیلم به طور کلی بیش از فیلم اول  که ساخته شده است  بیشتر فروش داشته و ممکن است یک موفقیت محسوب شود ، اما یک عامل بیشتر نیز وجود دارد که باید در نظر گرفت.

صرف نظر از اینکه دیزنی در رابطه با زندگی شخصی جانی دپ در چه مکانی قرار دارد ، ساخت یک فیلم دیگر دزدان دریایی با بودجه هنگفت و بازیگران اصلی یک پیشنهاد پولی خطرناک است.  نظرشما چیه آیا جانی دپ به این مجموعه  محبوب باز میگردد؟

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

عرفان سعید زنوزی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. alireza1xo گفت:

    براچی ایده بدی باشه اخه😐😑

  2. TMR_Masttif گفت:

    اصلا هم ایده بدی نیست فقط اگر با ریش و سیبیل تو این سری هم بازی کنه بهتره چون تازگی ها ریش و سیبیلش رو زده🤭🤭🤭🤭