۰

جدیدترین آمار فروش منتشر شدن کنسول های نسل نهمی

جدیدترین آمار منتشر شده از فروش کنسول های سونی و مایکروسافت
طبق این اطلاعات منتشر شده، کنسول‌های هر سه شرکت سونی، مایکروسافت و نینتندو در سال ۲۰۲۰ نسبت به مدت مشابه قبلی با افزایش چشم‌گیر در میزان فروش مواجه بوده‌اند. کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۵ در سال ۲۰۲۰، مجموعا به میزان ۹۰۰ هزار واحد فروش داشته‌اند که ۲۰۰ هزار واحد از فروش کنسول پلی‌استیشن ۴ در سال ۲۰۱۹ بیشتر بوده است. کنسول های نسل نهم

همچنین سه کنسول ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری اس و سری ایکس در سال ۲۰۲۰ مجموعا بیش از ۶۰۰ هزار واحد توسط بازی‌بازان خریداری شدند که این رقم برای کنسول ایکس‌باکس وان در سال ۲۰۱۹، ۵۰۰ هزار واحد ثبت شده است.

 

دیگر اخبار مرتبط

فروش PS5 فراتر از انتظارات سونی بود.

به‌تازگی جیم رایان، مدیرعامل بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی، با سایت واشنگتن پست گفت‌وگویی داشته است که در آن از او درباره کمبود موجودی‌های کنسول پلی‌استیشن ۵ سؤال شد و جیم رایان در این مصاحبه گفت: «تقاضا و استقبال از PS5 بیشتر از چیزی بود که انتظارش را داشتیم. این قضیه در کنار پیچیدگی زنجیره‌ی تولید کنسول، موجب شد تا موجودی دستگاه کمی کمتر از چیزی باشد که در ابتدا انتظار داشتیم.

 

قابلیت افزایش حجم حافظه‌ی SSD در تابستان به پلی‌استیشن ۵ اضافه خواهد شد.

طبق اطلاعات منتشر شده، این قابلیت از طریق یک به‌روزرسان نرم افزاری جدید به پلی‌استیشن ۵ اضافه خواهد شد. جالب است بدانید که این به‌روزرسان همچنین سرعت چرخش فن خنک کننده‌ی کنسول را نیز بهبود خواهد داد. با توجه به این که دارندگان پلی‌استیشن ۵ قرار است یک حافظه‌ی SSD جدید را به کنسول اضافه کنند، این موضوع کاملاً منطقی به نظر می‌رسد. چراکه حتماً باید احتمال داغ شدن کنسول در نظر گرفته شده و راهکاری برای جلوگیری از رخ دادن این اتفاق ارائه شود.

 

عمر مفید آنالوگ های PS5 اعلام شد.

طبق گزارش کانال تحلیلی iFixit، عمر مفید آنالوگ‌های کنترلر کنسول پلی‌استیشن ۵ تقریبا معادل ۴۱۷ ساعت محاسبه می‌شود و بازی‌بازان پس از آن می‌توانند انتظار شروع مشکلات رانشی را داشته باشند. البته این کانال تایید کرد که شاید پس از گذشت این مقدار زمان، هیچ مشکلی برای عملکرد آنالوگ‌های کنترلر DualSense رخ ندهد.

علاوه بر این موارد، عمر مفید آنالوگ‌های کنترلر DualSense بسیار وابسته به نوع بازی‌هایی که کاربران انجام می‌دهند و از همه مهم‌تر به شیوه‌ی استفاده از کلیدهای آن بستگی زیادی دارد.

کنسول های نسل نهم

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

بامداد نوروزیان

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *