۰

پرونده ترسناک فانوس دریایی جزیره Eilean Mor | ناپدید شدن دریاداران و کارمندان

پرونده ترسناک فانوس دریایی جزیره Eilean Mor

پرونده ترسناک فانوس دریایی جزیره Eilean Mor

رونده ی ناپدید شدن دریاداران و کارمندان فانوس دریایی جزیره ی Eilean Mor همچنان بعد از ۱۲۰ سال حل و بسته نشده است .
در ۲۶ دسامبر سال ۱۹۰۰ یک کشتی باربری بعد از ۱۲ روز مسافرت روی دریا تصمیم میگیرد برای توقف و استراحت به استراحتگاه و فانونس دریایی Eilean Mor پهلو بگیرد . کاپیتان این کشتی کشتی را به لبه ی جزیره پهلو میزند و کارمندان و کشتی داران از کشتی پیاده شده و به سمت فانوس دریایی میروند اما تعجب میکنند که چرا هیچکس برای استقبال از آنها به نزدیکی جزیره و بیرون از فانوس دریایی نیامده اند.

کاپیتان کشتی بعد از احساس عجیبی که در فضا حاکم بود تصمیم میگیرد وارد فانوس دریایی شده و داستان را جویا شود .
همه چیز از همان ابتدا عجیب و ترسناک بود . نه تنها هیچکس ، هیچ کدام از ۳ فانوس دار دریایی در داخل ساختمان فانوس دریایی نبودند بلکه در فانوس دریایی باز بود . کاپیتان همراه خدمه ی کشتی به دنبال سه فانوس دار میگردند اما هیچ اثری از این سه نفر نیست.
کاپیتان حتی تعدادی را به بیرون از فانوس میفرستد تا موفق به پیدا کردن آنها بشوند اما هیچ اثری از آنها پیدا نمیکنند .
کاپیتان بعد از آنکه در پیدا کردن آنها موفق نبود ، به سراغ تلگراف هایی که آنها به مرکز فرمانده ای فرستاده بودند میرود تا شاید سرنخی پیدا کند اما هرچه جستجو میکند به چیز غیرقابل باور و تصوری دست پیدا نمیکند تا اینکه یک دفترچه از فعالیت های سه فانوس دار پیدا میکند.

در این دفترچه یکی از کارمندان فانوس در اخرین نوشته های خود ، از یک طوفان صحبت کرده بود . در این دفترچه و نوشته های اخر نوشته شده بود که یک طوفان بسیار شدید بیرون از فانوس در دریا رخ داده است و ما سه نفر در داخل فانوس اسیر شده ایم .
سپس در صفحه ی بعدی نوشته شده بود که طوفان خوابیده و حال ما پیش خدا هستیم .
کاپیتان به مقر فرماندهی گم شدن این سه نفر را خبر میدهد اما همچنان بعد از ۱۲۰ سال حتی جنازه ی این سه نفر پیدا نشده است .
نکته ی ترسناک این مسعله اینجاست که در روزی که سه کارمند در دفترشان نوشته اند که طوفان امده ، هیچ گزارشی از طوفان در جایی ثبت نشده بود و سوالی که مطرح میشود آن است که حتی اگر طوفانی هم رخ داده باشد نباید این سه کارمند قدیمی و با تجربه فانوس را ترک کرده باشند .

کاپیتان کشتی حتی کت ها و کفش ها لباس های دست نخورده ی این سه کارمند را پیدا میکند و این نشان میدهد که این سه کارمند هرگز فانوس را ترک نکرده اند .
بعد از ۱۲۰ سال گذشت از این رمز همچنان جمله ی ما پیش خدا هستیم یکی از ترسناک ترین جملاتی است که در اسکاتلند میتوان به زبان اورد .
زیرا مردم اسکاتلند هرگز این اتفاق را فراموش نکرده اند و اظهار دارند که کارمندانی که بعد از ان سه کارمند گم شده در فانوس دریایی فعالیت میکنند ، همچنان صدای صحبت کردن سه کارمند را میشنوند و جمله ی ما پیش خدا هستیم مدام در اطراف این جزیره به گوش میرسد.

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

عرفان سعید زنوزی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *