۰

آیا کنسول گیمینگ Xbox Series X داغ می کند؟

کنسول xbox

این مقاله توسط وبسایت Cnet نوشته شده و این گزارش از زبان نویسنده و تیم آنها است : کنسول xbox

جدیدترین کنسول مایکروسافت ، Xbox Series X ، دارای فناوری سفارشی فوق سریع است تا آن را به یک هیولای مطلق برای انجام آخرین بازی ها با وضوح بسیار زیاد و نرخ فریم چشمگیر تبدیل کند. هرچند چنین قدرت پردازشی گرمای بسیار زیادی تولید می کند ، بنابراین برای دیدن دقیق مراحل داغ شدن Xbox Series X ، یک دوربین حرارتی به سمت آن گرفتم.

من با خاموش بودن کنسول شروع کردم. اگر کنسول کاری از پیش نبرد مطمئناً همان دمای بقیه اتاق خواهد بود ، درست است؟ خوب نه کاملا این کنسول همیشه تا حدی روشن است ، بارگیری در پس زمینه را انجام می دهد ، بازی ها را به روز نگه می دارد و به من امکان می دهد سریع به عقب بروم.

در نتیجه ، من در واقع ۱۸.۸ درجه سانتیگراد (۶۵.۸ فارنهایت) را در دما سنج خواندم – حدود پنج درجه گرمتر از اتاق اطراف بود.

فن نیز به آرامی از بالا کنسول هوا را به بیرون میزد و احساس می کردم که نسیم کمی از آن می آید. می توانید تنظیمات روشنایی را تغییر دهید تا در صورت عدم استفاده کاملاً خاموش شود.

بعد ، کنسول را روشن کردم و اجازه دادم برای مدتی روی صفحه اصلی بماند. گرما به حدود ۲۰.۴ درجه سانتی گراد رسید. وقت آن بود که کمی بیشتر از پردازنده های آن کار بگیریم ، بنابراین من Forza Horizon 4 را پلی کردم و بوگاتی شیرون خود را به مزارع زمین های بازی فرستادم و همه چیز را در راه خود نابود کردم.

امید من این بود که هرچه سریعتر رانندگی کنم و خسارت بیشتری وارد کنم ، زیرا باید چند ضلعی های بیشتری برای کنسول باید در بازی پردازش شود و در نتیجه کار آن سخت تر خواهد بود. بعد از حدود ۳۰ دقیقه گیم پلی ، درجه حرارت ۳۵.۸ درجه سانتیگراد بود.

سپس به Gears 5 روی آوردم – بازی با گرافیک براق و اکشن زیاد ، که امیدوارم چالش بیشتری ایجاد کند. باز هم ، من حدود ۲۰ دقیقه گیم پلی به آن دادم و ۴۹.۵ درجه سانتیگراد (۱۲۱.۱ درجه فارنهایت) را که بالاترین دمایی بود که از کنسول مشاهده کردم ، دریافت کردم.
مایکروسافت توضیحی در مورد دمای کنسول ارائه نکرده است ، اما من فقط با ۴۹.۵ سانتیگراد خوشحالم که رایانه های شخصی با کیفیت بالا می توانند به مراتب داغتر از آن شوند و برای جلوگیری از گرم شدن و خاموش شدن آنها به سیستم های خنک کننده مایع پیچیده ای احتیاج دارند. به محض ورود بازی های سنگین تر که واقعاً می توانند از سخت افزار جدید بهره ببرند ، ممکن است دمای بالاتری را شاهد باشیم.

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

بامداد نوروزیان

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *