۰

قسمت اول مقاله تخصصی؛ مقصد بعدی Assassin’s Creed

قسمت بعدی Assassin’s Creed

همانطور که می دانید سری اساسینز کرید تا به حال در دوره های بسیار مختلفی از تاریخ حضور داشته و توانسته است تا به بهترین شکل و به سبک خاص خود وقایع تاریخی آن دوران را بازگو کند و همینطور نقش اساسین ها را در آنها پر رنگ کند. قسمت بعدی Assassin’s Creed
اگر واقعا یوبیسافت قصد داشته باشد که نسخه بعدی این مجموعه را در کشور هند بسازد ، باید بگوییم که بسیار دستانش در پیاده کردن این پروژه باز است ، زیرا که هندوستان تاریخچه بسیار طولانی و مهمی دارد و اتفاقات زیادی در آن رخ داده است و یوبیسافت می تواند به راحتی در هر بازه زمانی از تاریخ این کشور داستان خود را روایت کند.
در ادامه یک بررسی کلی بر دوره های مهم کشور هندوستان خواهیم کرد :

یکی از کهن ترین تمدن های جهان متعلق به هند است. این سرزمین از لحاظ فرهنگی در تاریخ توسعه های زیادی داشته است که بعد ها روی کشور های دیگر منطقه نیز تاثیر گذاشته است.
اولین تمدن آنها با نام ( رود سند ) شناخته می شود که در آن هندی ها در کشاورزی ، زرع ، گله داری و شکار به توسعه رسیدند و همینطور دو تمدن در این دوره به طور همزمان در هند شکل گرفت؛ در قسمت شمالی کشور تمدن ( ساوان ) و در قسمت های جنوبی تمند ( مدرس ) .
دومین تمدن آنها ، تمدن ( ودایی ) نام دارد و تا قرن پنجم پیش از میلاد ادامه داشت.

این دوره تاریخی از هند موجب شکل گیری مذهب هندوئیسم در بین مردم شد و همینطور گره هایی از زبان و فرهنگ هندو-ایرنی در تندیس ها و مجسمه های آنها دیده می شود که از این نظر بسیار دوره جذابی برای ساخت نسخه جدید اساسینز کرید است .بسیاری از محققان نیز معتقدند که ۴ طبقع اجتماعی اصلی جوامع هند در این دوران شکل گرفته است.

دوره بعدی هندوستان مربوط به بازه زمانی ۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح تا سال ۱۱۰۰ میلادی است.

در این دوره، سرزمین ماگدهی هند که درحال داد و ستد مواد معدنی با دیگر نقاط کشور بود در سال ۳۲۷ پیش از میلاد توسط اسکندر مقدونی مورد حمله قرار گرفت و بخش های زیادی از شمال هند را از دست داد.
پس از این که ارتش اسکندر هند را ترک کرد عصر طلایی هندوئیسم آغاز شد که در آن دوره تلفیق مذهبی یکی از ویژگی های بارز توسعه فرهنگی هند در اوایل قرون وسطی بود.


دوره بعدی بین سال های ۱۱۰۰ تا ۱۸۵۸ میلادی می شود.

در این دوره مشهورترین امپراطور مغول به نام اکبر توانست فاتح سرزمین های زیادی بشود و همینطور طی دوران حکومت خودش و پسرش ، معماری سنتی هندی و ایرانی به بالاترین حد خود رسید.
اخرین دوره قبل از استقلال و تجزیه هند بعد از جنگ جهانی دوم ؛ دوره راج بریتانیا است.

در این دوره بریتانیا در قالب کمپانی های هند شرقی به این شکور نفوذ پیدا کرده بود و تمام جوانب سیاسی و اقتصادی آن را در دست گرفته بود که در نتیجه موجب شورشی در سال ۱۸۵۸ شد که به دست سربازان کمپانی هند شرقی بر علیع کارفرمایان خود صورت گرفت.

پس از اتمام شورش ها ، حکومت راج بریتانیا حکرانی سر تا سر هندوستان را در دست گرفت.
در تمام دوره های نام برده شده در بالا اتفاقات بسیار مهم و جذابی رخ داده است که هر کدام از آنها می تواند مقصد بعدی اساسن ها باشد و باید صبر کرد و دید که یوبیسافت چه برنامه ای دارد.

آلمان یکی دیگر از کشور هایی است که طبق شایعات چند روز اخیر ، می تواند مقصد بعدی اساسین ها باشد، در ادامه به بعضی از وقایع مهم تاربخی این کشور اشاره می کنیم که ممکن است مورد توجه یوبیسافت قرار بگیرد.
یکی از مهم ترین و جذاب ترین دوره های تاریخی در آلمان باستان ، نبرد های پیاپی آلمان ها با سپاهایان رومی بود که در آن سپاه ژرمن ها به روم باختری هجوم آوردند و موجب فروپاشی این امپراتوری شدند و این موضوع به قدری نزد تاریخ نگاران مهم است که آن را آغاز سده های میانه به شمار می برند.
در دوره سده های میانه ، فرانک ها و امپراتوری رومی ها بخش مهمی از تاریخ آلمان را تشکیل می دهدند. فرانک ها امپراتوری قدرتمدنی را تشکیل دادند که به وسیله آن شمال ایتالیا را به قلمرو خود افزدوند و پس از ورود آنها به روم ، پاپ آنها را به امپراتور روم ملقب کرد؛ اگر یوبیسافت قصد داشته باشد که به دوره های قبل از جنگ جهانی جهانی دوم آلمان بپردازد ، این دوره دارای پتانسیل بسیار بالایی برای ساخت یک داستان جذاب است.

دوره بعدی و جذاب آلمان ها ، دوره رنسانس و نهضت اصلاح دین است که اگر به سری اساسینز کرید دقت کنید متوجه می شوید که همیشه بخشی از بازی به گروه های مذهبی مختلف اختصاص دارد و همیشه شاهد به قتل رساندن رهبران مذهبی مختلفی در این بازی بوده ایم و به همین دلیل یوبیسافت می تواند به وقایع تاریخی این دوره نیز بپردازد.
در سال ۱۸۷۱ آلمان ها پس از پیروزی شچمپیر در جنگ فرانسه-پروس، در فرانسه به عنوان امپراتور تاج گذاری کردند و به این وسیله ابپراتوری آلمان به وجود آمد، به این قسمت از تاریخ آلمان ( رایش دوم ) گفته میشود.

بعد از این وقایع شاهد جنگ جهانی اول و انقلاب آلمان بعد از آن هستیم که منجر به تشکیل آلمان معاصر می شود و آلمان نازی در آن به قدرت می رسد و در ادامه آن جنگ جهانی دوم رخ می دهد؛ احتمال اینکه یوبیسافت به سراغ جنگ جهانی دوم بیاید کمی دور از انتظار است ولی امکان دارد که به حواشی اطراف جنگ های قبل آن بپردازد.

همانطور که می دانید یوبیسافت قبلا به سراغ کشور فرانسه رفته است و در بازی ( یونیتی ) به انتقلاب فرانسه و حواشی مربوط به آن پرداخته است ، اما هنوز هم امکان دارد که به سمت وقایع دیگر این کشور برود .
همانطور که در مورد کشور آلمان و فرانک ها در قبل گفتین ، ممکن است یوبیسافت در این دوره تاریخی بر روی فرانسوی ها تمرکز داشته باشد و وقایع ۱۲۵ سال از قبل میلاد مسیح را بازگو کند.
همینطور جنگ های بین فرانسه و انگلیسی ها که قبلا آن را در ( اساسینز کرید ۳ ) دیدیم می تواند یکی از گزینه های یوبیسافت باشد ک هدر سال های ۱۳۳۷ تا ۱۴۵۳ جریان داشت.

من به شخصه علاقه زیادی به حضور اساسین ها در هند دارم ، زیرا علاوه بر فرهنگ و تاریخ جذابشان ، شباهت و همینطور همکاری های زیادی با کشور ایران داشته اند؛

و به همین دلیل می توانیم بخشی از فرهنگ و تاریخ کشور خودمان را در این بازی نیز مشاهده کینم و با افراد معروف و تاریخ ساز کشورمان در طی این بازی آشنا شویم.

قسمت بعدی Assassin’s Creed قسمت بعدی Assassin’s Creed

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

بامداد نوروزیان

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *