۰

هدست VR شرکت اپل با قابلیت پشتیبانی از ۸K

هدست VR اپل

از آنجا که گزارش اصلی مبنی بر اینکه اپل قصد دارد هدست VR فوق العاده گران و محدودی را منتشر کند ، اطلاعات بیشتری در مورد سخت افزار پیشنهادی واقعیت مجازی از طرف اپل منتشر شده است.

در گزارش جدید The Information ، خروجی جزئیات قبلی در مورد هدست VR اپل از جمله استفاده از مش پارچه ای به عنوان ماده ای برای سبک شدن وزن کلی هدست را تأیید می کند. این گزارش همچنین موافقت می کند که هدست VR با برچسب قیمتی که ممکن است به ۳۰۰۰ دلار برسد ، فوق العاده گران خواهد بود.

این هدست قادر پخش محتوای واقعیت ترکیبی خواهد بود و بیش از ده دوربین برای ردیابی حرکت دست خواهد داشت. یک سنسور LIDAR – که در جدیدترین مدل های آیفون ۱۲ و ۱۲ پرو گنجانده شده است – و همچنین به عنوان نمایشگرهای ۸K دوگانه نیز وجود خواهد داشت.

نمایشگرهای ۸K برای یک هدست VR دستگاه اپل را از نظر وضوح بالاتر از رقابت قرار می دهد و طبق گزارشات ، این شرکت از تراشه جدید اپل استفاده خواهد کرد که گفته می شود از تراشه M1 فعلی استفاده می کند.

در این گزارش همچنین عنوان شده است که این دستگاهی است که به منظور هموار سازی بازار وسیع تر و کاربر پسند مصرف کننده، بخش AR اپل قصد دارد این خط تولید را راه بیاندازد.

داستان اصلی: اپل در حال کار بر روی اولین هدست VR خود است ، اما بر اساس گزارش ها ، این ارائه اولیه محصول به طور عمدی گران قیمت و عالی خواهد بود تا زمینه دستیابی به یک هدست AR مصرف کننده پسند را فراهم کند.

در گزارشی توسط بلومبرگ ، منابع نزدیک به این موضوع می گویند که اولین هدست VR اپل – که برای فعالیت هایی مانند بازی ، فیلم و ارتباط برقرار می شود – از اوایل سال ۲۰۲۲ در دسترس خواهد بود. و ارزان نخواهد بود.

این اولین هدست VR احتمالاً گرانتر از هدست VR رقبا خواهد بود و ممکن است فقط “یک هدست در روز در هر فروشگاه خرده فروشی” بفروشد.

این استراتژی ظاهراً عمدی است زیرا اپل به کار بر روی یک محصول از نوع عینک AR با مصرف کننده بیشتر ادامه می دهد.

در مورد خود هدست VR ، طبق گزارشات ، این محصول قرار است شامل پیشرفته ترین تراشه اپل باشد و از وضوح بالاتری نسبت به هدست های Oculus یا HTC برخوردار خواهد بود. این هدست به یک فن داخلی نیز احتیاج دارد ، انتخابی که اپل معمولاً سعی می کند از آن جلوگیری کند.

به گفته منابع ، نسخه های هدست VR اپل با پردازنده و فن آن منجر به دستگاهی بیش از حد سنگین و بزرگ شده و باعث نگرانی در مورد “کشیدگی گردن” شده است.

طرح های کنونی از اندازه کوچک شده و از پارچه خارجی برای کاهش وزن کلی استفاده می کنند. این دستگاه همچنین مانند Oculus Quest یک دستگاه مستقل خواهد بود.

اپل هدست خود را ساده تر ساخته است تا از این طریق به صورت نزدیک شود ، اما این باعث کاهش اندازه دستگاه می شود و فضای مورد نیاز کاربرانی که از هدست VR استفاده می کنند را از بین می برد.

گفته می شود که یک راه حل که اپل در حال کار بر روی آن است ، توسعه سیستمی است که دارندگان آن می توانند لنزهای طبی را به صورت سفارشی در هدست VR قرار دهند.

 

این هدست VR از بسیاری از ویژگی های سخت افزاری رقیب برخوردار است ، اما همچنین از برخی ویژگی های AR نیز برخوردار است. تولید عینک AR زود است اما طبق گزارشات هدف اصلی اپل است زیرا این شرکت AR را به عنوان یک محصول اصلی در مقابل VR می داند.

با این حال ، شرکت اپل تاریخ احتمالی عرضه این هدست واقعیت مجازی را سال ۲۰۲۳ اعلام کرده است.

در کنترل امجی بخوانید:

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

بامداد نوروزیان

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *