۰

برنده ها و بازنده های موبایل های گوکل در ۲۰۲۰

گوگل

سال ۲۰۲۰ برای گوگل سال جالبی بود. پس از عرضه اولین میان رده خود با Pixel 3a در سال ۲۰۱۹ ، این شرکت در سال ۲۰۲۰ به طور کامل از استفاده دوباره از بخش اصلی ( چیپست) پرهیز کرد. همینطور Pixel 4a ، Pixel 4a 5G و Pixel 5 همه از چیپ ست های سری Snapdragon 700 استفاده می کند.

بازنده: Google Pixel 4a

با گوشی Pixel ۴a شروع می کنیم.

این گوشی که در سال ۲۰۱۹ عرضه شد به خودی خود خیلی بد نبود ، در آن یک چیپست Snapdragon 730G قرار داشت و حافظه آن دو برابر شده بود ، همچنین دوربین آن در پشت به مدل قبلی این سری به نام Pixel 2 بر میگردد و دوربین سلفی آن نیز کمی بدتر از گوشی پرچمدارش در سال ۲۰۱۷ بود.اما در هر صورت قیمت ۳۴۰ دلاری این محصول گوگل تقریبا قابل درک بود و خیلی دور از انتظار نبود.

گوگل

همچنین این گوشی به دلیل مشکلات دکمه پاور آن به مدت زیادی تاخیر خورد و عرضه آن بسیار دیر تر از زمان اعلام شده بود.

برنده :Google Pixel 4a 5G

اگر امروز مجبور بودیم یک گوشی Pixel انتخاب کنیم ، احتمالاً این گوشی Pixel 4a 5G خواهد بود. با اینکه اینکه هزینه کمی بیشتر از Pixel 4a است ولی  نمایشگر بزرگتر ، چیپست بهتری با پشتیبانی از ۵G ، تنظیم دوربین دوگانه و باتری بزرگتری را به شما ارائه می دهد.

گوگل

مطمئناً ، Pixel 5 دارای چند آپشن اضافی است ، مانند صفحه نمایش HDR10 + 90Hz با تکنولوژی گوریلا گلس ۶ ، رتبه بندی رسمی IP68 و شارژ بی سیم. با این حال ، قیمت آن تقریباً ۲۰۰ یورو و همچنین صفحه نمایش آن مقداری کوچک تر است.

بازنده :Google Pixel 5

Pixel 5 کمی عجیب و غریب است. درز های کناره گوشی طوری طراحی شده اند که به راحتی میشکنند و باز می شوند؛ اما مشکل اصلی این نیست، مشکل اصلی این گوشی در دید نبودن در سال ۲۰۲۰ بود که نسبت به رقبای خود حرف زیادی برای گفتن نداشت و دارندگان گوشی Pixel 4 خریدن این گوشی را پسرفت میدانستند.

گوگل

این گوشی هم به خودی خود محصول بدی نیست ولی اگر آن را با رقبایش و یا حتی با نسخه های قبلی این سری مقایسه کنیم ، خیلی گوش دندان گیری نیست.

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

بامداد نوروزیان

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *