۰

معرفی کلی تاریخچه اساسینز کرید همراه با وقایع تاریخی

assassins

تاریخچه اساسینز کرید

ماقصد داریم تواین مقاله به معرفی کلی از فرانچایز محبوبASSASSINS CREED که توسط شرکت UBISOFT منتشر می شود بپردازیم فرانچایزی که از یونان باستان تا انقلاب صنعتی جریان داره و نبردی بزرگ رو بین دوگروه تمپلار ها اساسین ها مشاهده میکنیم نبردی خونین و طولانی برای به دست آوردن شئ قدرتمند شئ که اگر به دست نا اهلش بیوفته میتونه تمام مردم جهان رو برده خودشون کنه و شما تو این فرانچایز موظفید که بعنوان اساسین جلوی افرادی که خود را تمپلار مینامند بایستید مبارزه کنید تا انها دستشون به شئ قدرتمند که به سیب عدن معروف هست نرسه.

نگاهی به ۵ نسخه برتر سری بازی Assassin’s Creed بر اساس نمره منتقدین!

 

والهالا

تاریخچه اساسینز کرید

در جدید ترین نسخه بازی یعنی ASSASSINS CRRED VALHALLA به دوران وایکینگ ها سفر میکنیم ( دراین مقاله ما سعی بر معرفی کلی این فرانچایز داریم و وقایع تاریخی در واقعیت داریم در مقاله ای جداگونه به این موضوع که چراUBISOFT داستان این سری رو به ما قبل تشکیل گروه اساسین ها برده اشاره میکنیم) شما در این سری بازی شرکت بزرگی به نام ابسترگو رو مشاهده میکنید که همان هدف تمپلار هارو دارن و برای پیدا کردن سیب عدن که توسط اساسین ها مخفی شده به سراغ نوادگان آنها در زمان حال میروند تا به کمک وسیله ای از گذشته اطلاعات کسب کننده و محل دقیق سیب عدن رو پیدا کنن نوادگان اساسین ها که واقعن DNA پدرانشان رو به ارث برده اند سعی بر این دارند تا خود محل دقیق شئ قدرتمند رو پیدا کنند و آنرا از دست شرکت ابسترگو مخفی کنند تا آنها نیز به هدف های اهریمنی خود نرسند.

ابسترگو

آیا گروه اساسین ها واقعی بودند؟‌

ریشه نام اساسین همانطور که میدانید از کلمه ای عربی به نام حشاشین می آید (یعنی کسانی که حشیش میکشند تا راحت به قتل برسانند) حشاشین ها گروهی واقعی ایران تبار بودند !! که در قلعه الموت حکمرانی میکردند گروهی از شجاع ترین و فداکارترین ومطیع ترین افراد تشکیل شده بود گروهی مخوف که اولین رهبر انها حسن صبا بود که از سال های ۱۰۹۰ تا۱۱۲۴‌بر حشاشین ها فرمانروایی میکرد حشاشین ها قتل های خود را با مخفی کاری انجام میدادند و برای اینکار از خنجری مخفی استفاده میکردند.یکی از معروف ترین توضیحات درباره «حشاشین» در قسمتی از گزارش سفیر امپراتور «فردریک بارباروسا» (Fredrick Barbarossa) در مصر آمده است: «این گروه بدون قانون زندگی می کنند. آنها در کوهستان ها به سر می برند و تقریبا تسخیرناپذیر هستند زیرا هنگام جنگ به قلاع استواری که دارند پناه می برند. در میان خود امیری دارند که ترسش در دل همه امرا چه دور و چه نزدیک و همچنین شهریاران مسیحی همجوار رخنه کرده است زیرا او عادت دارد که به طریق مرموز و حیرت انگیزی آنها را به قتل برساند.

حشاشین

به گفته مارکوپولو به دستور رهبر حشاشین به گروهی از جوانان ماده مخدر می‌خوراندند و در حالت بیهوشی با چشمانی بسته آنان را به باغی بسیار زیبا منتقل می‌کردند که در آن جویهای شیر و عسل جاری بود و دختران زیباروی در آن به دلبری مشغول بودند. پس از گذشت چندین روز از سکونت جوانان در این بهشت ساختگی دوباره به آنانداروی مخدر خورانده و به نزد رهبر گروه می‌بردند. در این هنگام رهبر از آنان می‌پرسید که: “کجا بودید؟” جوانان همگی پاسخ می‌دادند: “در بهشت!” سپس رهبر حشاشین به آنان می‌گفت که به خواست من بود که شما وارد بهشت شدید و اگر می‌خواهید دوباره به آنجا بروید باید آنچه را که من امر می‌کنم به جای آورید. در این هنگام جوانان برای ورود دوباره به بهشت حاضر به هر گونه جانفشانی برای رهبر خود بودند.اما این داستان‌ها خالی از دروغ و ابهام نیست.اساس یک ارتش بر مبنای نظم و انظباط است. شراب و زن های زیبا و حشیش چنان انظباط ارتش را از بین می برد که هیچ سربازی از افسر اطاعت نمیکند و هیچ افسری در پی اداره کردن سرباز های خود نیست.چنین ارتشی یک سال هم دوام نمی آورد اما ارتش باطنی حسن صباح دویست و پنجاه سال با اعراب مبارزه کرد.تمامی داستان های مربوط به بهشت مصنوعی دروغی بیش نیست که توسط مخالفان شیخ حسن صباح از جمله خلفای عباسی منتشر شده اند. بی‌محابا بودن آن‌ها باعث شد در رابطه با عمل آن‌ها در تاریخ افسانه‌سازی شود. به خاطر وحشت عمومی عده‌ای از اسماعیلیان را با اسامی مثل باطنیه «مردان باطن، معنی باطنی متون» ملاحده «کفار» و در سوریه حشاشیه «استفاده‌کننده از حشیش» خطاب می‌کردند.

حسن صباح

صلیبی‌ها از این نام، واژه (به انگلیسی: Assassin) را ساختند که به معنی آدم‌کش است؛ این اسم برای اسماعیلیان نزاری به کار می‌رفت و پس از آن برای کسانی که مرتکب قتل‌های عمومی می‌شدند؛ همچنین باعث سوتفاهمات بسیاری شد، مثلاً می‌گفتند فداییان حشیش را مصرف می‌کنند تا بهشت را در جلو چشم خود مشاهده کنند و برای رسیدن به آن دست به قتل بزنند، یا با استفاده از آن عقل خود را از دست می‌دادند، در حالی‌که این عمل نیازمند صبر و شکیبایی بود. هیچ‌کدام از این‌ها مدرک موثقی ندارد و چنین نشان می‌دهد که این قضایا بخاطر کینه‌ای که نسبت به اسماعیلیان داشتند شکل گرفته‌بود یا براساس حادثه‌ای محلی که حال فراموش گشته‌است. هانری کوربن معتقد است افسانه‌هایی که درمورد فدائیان شکل گرفته بخاطر خیال‌پردازی‌های صلیبیان و مارکوپولو است. در قرن ۱۹ میلادی، جوزف فون هامر اعمالی را به اسماعیلیان نسبت داد که اروپائیان به فراماسون‌ها نسبت می‌دادند؛ در نتیجه در سال ۱۸۱۸ میلادی، «کتاب تاریخ آدمکشان» نوشته‌شد و در سال ۱۸۳۸ میلادی، س. دساسی نیز «کتاب شرح دیانت دروزیان» را نوشت و سعی کرده واژه آدمکشان (Assassin) را مشتق شده از واژه حشاشین بداند. به‌نظر هانری این مسائل ناشی از تعصبی است که عده‌ای گرفتار آن هستند و قصد دارند اقلیت‌های دینی و فلسفی را به بدترین موارد اخلاقی متهم کنند و این چنین است که خاورشناسان باعث تبلیغات تند ضد اسماعیلی شده‌اند.
(البته باید این موضوغ مهم رو هم بگم که درستی این نوشته مارکوپولو اثبات نشده یعنی این بخشی از نوشته های واقعی مارکوپولو نیست و این تعاریف توسط مخالفان حشاشین ها ذکر شده است)*

نماد

نمادها:
حشاشین ها رنگ سفید رو رنگ خاصی میدونستند و در نماد هاشون از این رنگ استفاده میکردن ما زیاد نمیخایم وارد تاریخ شیم قصد ما بر معرفی سری بازی هایASSASSINS CREED هستش نماد گروه اساسین ها نمادی مثلثی شکل که در انتهای ان خمیده شده برگرفته از جمجمه عقاب هست برخی از افراد این نماد را نماد گونیا و پرگار فراماسونری میدانند ادعا میکنیید نماد بازی ASSASSINS CREED برگرفته ار عقاید فراماسونری هست البته چیزی که میدونیم و اعلام شده توسط سازندگان بازی این نماد از جمجمه عقاب الهام گرفته شده است.

تاریخچه اساسینز کرید

تاریخچه اساسینز کرید

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

عرفان سعید زنوزی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *