۰

حس ویگو مورتنسن درباره بازیگر دیگری در مجموعه Lord of the Rings

پیوستن به یک فرانچایز عظیم فیلم در یک نقش اصلی انجام یک بازی آسان نیست. هرچند که حتی دشوارتر این است که وقتی یک بازیگر مجبور می شود کسی را در یک نقش اصلی در یک  عظیم فیلم جایگزین کند. این دقیقاً همان موقعیتی است که ویگو مورتنسن پس از نقش آفرینی استوارت تاونسند در نقش آراگورن در فیلم ارباب حلقه ها ، در نقش آراگورن ،  قرار گرفت. بنابراین مورتنسن چه احساسی نسبت به اوضاع داشت؟ خوب ، او اکنون در مورد  این موضوع نظراتی ارائه داده است.

ویگو مورتنسن از صحنه بدون استفاده ارباب حلقه ها می گوید (کیلیک کنید)

 در کنترل امجی بخوانید

سالها پیش ، استوارت تاونسند قرار بود در فیلم ارباب حلقه ها پیتر جکسون نقش آراگورن را بازی کند ، اما روز قبل از شروع فیلمبرداری ناگهان مورتنسن جایگزین او شد. این قطعاً یک وضعیت غیرمعمول و تا حدودی ناخوشایند بود و وقتی مورتنسن با روزنامه ایرلندی تایمز به آن فکر کرد ، حتی او مجبور شد اعتراف کند که “ناجور” بود. وی همچنین فاش کرد که حتی مدتی بعد با Townsend ملاقات کرده است:

وقتی به من گفتند که کسی را جایگزین خواهم کرد ، از این بابت بی احساس شدم. من فکر کردم که آیا من بازیگر را ملاقات می کنم اما وقتی من به آنجا رسیدم او دیگر نبود. من فقط به درون آن پرتاب شدم و باید بهترین کاری را که می توانستم انجام دهم. این تمام چیزی است که میدانم. و من بعد از پایان کارم از دست  استوارت فرار کردم – فکر می کنم در لس آنجلس بود – و سلام کردم. شنیده ام که او پسر خوبی است و متاسفم که این اتفاق افتاده است.

 

جایگزینی نقش آراگورن

حدس می زنم ، حداقل این که این دو نفر سرانجام با هم ملاقات کردند بسیار خوب است ، هرچند مورتنسن جز این که سلام کرد ، هیچ جزئیات عمده دیگری ارائه نکرد. فقط می توان امیدوار بود که هر دو هنگام اتفاق خیلی ناراحت کننده نباشند

هر چقدر هم که خشن باشد ، موقعیت هایی از این دست گاه به گاه اتفاق می افتد ، مخصوصاً وقتی صحبت از فیلم های  بزرگ مانند ارباب حلقه ها می شود. برخی از طرفداران ابرقهرمان ممکن است به یاد داشته باشند که نقش James Rhodes a.k.a. War Machine در MCU توسط ترنس هوارد ساخته شده است و او پس از Iron Man رها می شود و Don Cheadle جایگزین او می شود. اگرچه هوارد در واقع مجبور به ایفای نقش در این مورد شد.

 

جایگزینی نقش آراگورن

با توجه به ویگو مورتنسن ، او در نهایت ثابت کرد که بازیگران او هیچ گونه لکه دار نیست ، زیرا او برای بازی در نقش آراگورن مورد ستایش قرار گرفت. حتی تا امروز دوستداران سینما هنوز او را به خاطر بازی در مجموعه فیلم های مورد تحسین منتقدان پیتر جکسون می شناسند.

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

عرفان سعید زنوزی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *