۰

قابلیت های چشمگیر نسل جدید پلی استیشن VR

پلی استیشن VR

قابلیت های چشمگیر نسل جدید پلی استیشن VR

سونی مدت‌هاست از توسعه نسل جدید پلی استیشن VR برای پلی استیشن ۵ خبر داده و حتی از کنترلر آن هم رونمایی کرده، اما حالا گزارش جدیدی از آن منتشر شده که از قابلیت‌های هیجان‌انگیزی حکایت دارد.

طبق گزارش جدید، رزولوشن کلی این هدست برابر ۴۰۰۰ در ۲۰۴۰ پیکسل خواهد بود، یعنی هر چشم کاربر به رزولوشن ۲۰۰۰ در ۲۰۴۰ پیکسل دسترسی خواهد داشت. PS VR کنونی برای هر چشم رزولوشنی برابر ۱۰۸۰ در ۹۶۰ دارد، بنابراین با افزایش دو برابری رزولوشن روبه‌رو می‌شویم.

رزولوشن هدست واقعیت مجازی جدید سونی کمی بیشتر از Oculus Quest 2 با رزولوشن ۱۹۲۰ در ۱۸۳۲ پیکسل است. برخلاف هدست Quest 2، سونی در گذشته گفته بود که نسل جدید هدست پلی استیشن توسط یک کابل به PS5 متصل می‌شود که طبق گزارش جدید، این کابل USB-C است.

گزارش اخیر جزئیات هیجان‌انگیز دیگری درباره PS VR جدید دارد. ظاهرا این هدست قادر به ردیابی چشم کاربران است که موجب شفافیت کامل تصویر در مقابل چشم کاربر می‌شود. این قابلیت بهره‌وری این هدست را افزایش می‌دهد، چرا که تنها تصاویر باکیفیت مقابل چشم کاربر ظاهر می‌شود و نیازی به رندرگیری از تمام صحنه با رزولوشن بالا نیست.

استفاده از فناوری ردیابی چشم در نسل جدید پلی استیشن VR مزایای دیگری هم دارد، اما در گزارش اخیر اشاره‌ای به آن‌ها نشده و همچنان باید منتظر جزئیات بیشتری باشیم. علاوه بر این، ظاهرا با موتور ویبره در هدست برای بازخورد هپتیک هم مواجه خواهیم شد.

منبع این گزارش مدعی شده که سونی از دوربین‌های بیرون هدست برای اطلاع از محل قرارگیری کاربر استفاده می‌کند و احتمالا نیازی به یک دوربین ثابت برای ردیابی سر و دست‌ها نخواهد بود.

اگر اطلاعات فاش شده صحت داشته باشند، با یک هدست بی‌نظیر روبه‌رو می‌شویم که کاربران زیادی حاضر به خریدش خواهند بود. اگرچه ژاپنی‌ها با حذف کابل می‌توانند این هدست را جذاب‌تر کنند، اما نمی‌توان چندان به سونی خرده گرفت.

در حالی سونی در گذشته از احتمال معرفی این هدست در سال ۲۰۲۲ خبر داده بود که کمبود تراشه تولید خود پلی استیشن ۵ را با مشکل مواجه کرده و این کمبود تا سال آینده میلادی هم ادامه دارد. این کنسول که تا به امروز بیش از ۷.۸ میلیون نسخه در جهان فروخته، احتمالا در سال ۲۰۲۲ بازطراحی می‌شود و از تراشه جدیدی بهره می‌برد.

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

عرفان سعید زنوزی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *